אחד היתרונות של החזקת דרכון פורטוגלי הינה הקלה בכניסה לארה"ב. מה זאת אומרת? תכף נסביר. ארה"ב קבעה רשימה מצומצמת של מדינות שאזרחיהן יכולים לנסוע לארה"ב לתקופה של עד 90 יום ללא הזדקקות לויזה. מדינות אלו כלולות במה שידוע כ Visa Waiver Program. מדובר במדינות מפותחות. עם זאת, כדי שתתאפשר הכניסה לארה"ב יש צורך בהליך הרשמה טרם הנסיעה. ההרשמה נעשית באינטרנט באמצעות Electronic System for Travel Authorization או בקיצור ESTA. ההרשמה כרוכה בתשלום אגרה של 14$.
אין לי תכנית לנסוע לארה"ב בקרוב, אבל החלטתי לנסות להוציא אישור נסיעה כדי להתנסות בתהליך. ניסיתי להגיש בקשה באינטרנט באמצעות הטופס כאן
אותי הוא מאוד עצבן. מדי פעם המערכת מעיפה אותך החוצה ומוחקת את כל מה שהזנת או חלקו. בפעם השלישית שהועפתי מהמערכת אבדתי כבר את הסבלנות. לאור חוסר הסימפטיות של הטופס, התברר שיש מספר חברות בארץ ובחו"ל שמגישות את הבקשה בשמך תמורת שכר טרחה. פניתי לאחת החברות באופן מקרי. גבו 200 ש"ח עבור ההגשה, מעבר לאגרה שציינתי. ב 26.4.17 מלאתי טופס קצר ששלחו לי וצרפתי את צילומי הדרכונים שיש לי (פורטוגלי, ישראלי וטורקי). למרות שאין לי תכנית ממשית לנסוע לארה"ב בקשו שאתן כתובת בארה"ב בכל מקרה. בחרתי איזה מלון מקרי בסיאטל. ב 30.4.17 קבלתי באימייל את אישור הנסיעה שלי שתמונתו מטה עם ההנחיה הבאה: "למייל זה מצורף קובץ אחד. עלייך להדפיס קבצים אלו. טופס זה מהווה אישור כניסה לארה"ב, עלייך להצמידו לדרכון". כפי שניתן לראות אישור הכניסה לארה"ב תקף לשנתיים.
לסיכום – ההליך היה קצר ויעיל מאוד. אם הייתה לי יותר סבלנות אולי הייתי מצליח להגיש את הבקשה בעצמי. בכל מקרה, גם עם שכר הטרחה של המתווך, זה עדיין פשוט, מהיר ויעיל הרבה יותר מוויזה לארה"ב למחזיקי דרכון ישראלי בלבד.

אישור כניסה לארה"ב למחזיק דרכון פורטוגלי
אישור כניסה לארה"ב למחזיק דרכון פורטוגלי

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

USA