יהודים בריטים מבקשים אזרחות פורטוגזית כדי להגביר את חופש התנועה ברחבי אירופה

מעל 500 יהודים בריטים מבקשים אזרחות פורטוגזית לאחר משאל- העם, ה"ברקזיט", דרך שימוש בחוק הפורטוגזי המיועד לעשות צדק היסטורי כדי לאפשר מעבר חופשי באיחוד האירופי.
המקור האיברי הוא אחת מהסיבות שהובילו את פיפה חייאם לבקש אזרחות פורטוגלית. החלטנו לבקש אזרחות פורטוגלית בעקבות ההצבעה בבריטניה לעזוב את האיחוד האירופי.
אנחנו, המשפחה, היינו מאוד מודאגים לגבי זה. לא היינו שבעי רצון לגבי ההחלטה. וכך הבנו שזאת הזדמנות עבורנו לשמור על האזרחות של האיחוד האירופי.
פיפה גרה בלונדון היכן שהיא נולדה, כמו הוריה, סבא וסבתא, ודורות לפנים, כבר יותר מ- 500 שנה, מאז החיים בפורטוגל. היא מצאצאי יהודי ספרד שגורשו ע"י המלך מנואל. קרובת משפחה שלי עשתה אילן יוחסין של המשפחה שלנו. ואנו מסוגלים לאתר את המשפחה חזרה לעיראק ולסוריה שם היו הרבה יהודים ספרדים שהגיעו לאחר שעזבו את פורטוגל. בקשתה של פיפה היא אחת מהרבות שהגיעו לקהילות היהודיות של פורטו וליסבון.
החוק מבקש להשיב צדק על בסיס בריחה מרדיפות דתיות. החוק היה קיים שנתיים אבל הבריטים החלו להגיש בקשות רק לאחר יוני 2016. ההבדל הוא דרמטי, לפני משאל העם היו לנו רק 5 בקשות מיהודים ספרדים בריטים. לאחר משאל העם יש לנו 500 בקשות.
"הם לא עשו זאת לפני זה בגלל שלפני משאל העם לא היתה תועלת מעשית אבל עכשיו יש". משרד המשפטים את כל המקרים שאושרו ע"י הקהילות היהודיות. לוקח לבקשות שנה בממשלה. עבור הבריטים יותר חשובה מתיקון עוולות העבר.היא מניעת עוולות בעתיד. במהלך ההיסטוריה, יהודים תמיד היו בסכנת גירוש. במאה ה-21 ניתן דרך דרכון אירופאי להיות בעל מספר אזרחויות שמאפשרות לחיות במדינות רבות. זו תוכנית מגירה עבור יהודים בריטיים.
פיפה רוצה להיות פורטוגלית אבל לחיות בפורטוגל אינו בתוכניות שלה. ללא ספק אבל אין תוכניות כרגע. אני אף פעם לא אומרת אף פעם. פיפה מודה לממשלה הפורטוגלית עבור התיקון ההיסטורי שעכשיו מבטיח מעבר חופשי באיחוד האירופי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

גלילה למעלה
לשלוח
צרו קשר
שלום. אנא שלחו הודעה וניצור קשר לגבי אזרחות פורטוגלית.