יהודים ספרדים בריטים מבקשים אזרחות פורטוגזית

מאות יהודים ספרדים מבקשים אזרחות פורטוגזית. כמעט כל הבקשות הגיעו לאחר משאל הברקסיט. המבקשים רוצים לשמור את הדרכון האירופאי שלהם ואת חופש תנועתם.
משאל העם של ברקסיט שתל זרעי חוסר וודאות בקרב יהודים ספרדים בבריטניה. עד למשאל העם של ברקסיט היו לנו רק 5 בקשות שזה דבר מובן מכיוון שבאותה התקופה היו לבריטים דרכונים של האיחוד הארופאי ולא היה צורך בדרכון הפורטוגזי, למעט מסיבות רגשיות. ישנה מוטיבציה רגשית, אך ברוב המקרים היהודים הספרדים אשר רוצים את הדרכון הפורטוגזי רוצים לוודא שהם יוכלו לנוע בחופשיות באיחוד הארופאי.
אחרי עזיבת בריטניה את האיחוד בקהילה היהודית בפורטו יש כ-400 בקשות לקבלת האישורים הנדרשים לבקשת אזרחות פורטוגזית אנשים בבריטניה ובמדינות אחרות של האיחוד האירופאי רואים עצמם ראשית כאירופאים ואינם רוצים לאבד חלק זה מהזהות שלהם. המבקשים צריכים קודם כל להוכיח שהם באמת יהודים ספרדים, ואז גם שיש להם קשר לפורטוגל באמצעות הרב שלהם ובאמצעות הקהילות שלהם הם יכולים להוכיח שהם יהודים ספרדים לאחר מכן, החיבור שלהם לפורטוגל מוכח באמצעות אילן היוחסין שלהם, הוריהם, סביהם וכולי. לפעמים ההוכחה היא שהם דוברי לדינו שהיא שפה ספרדית /פורטוגזית יהודית מימי הביניים שעדיין מדוברת במספר מקומות בעולם.
קהילת הספרדים הבריטים מנסה לנצל את החוק מ-2015 אשר מאפשר לצאצאים של היהודים אשר גורשו מפורטוגל לפני כ-500 שנים, לבקש אזרחות פורטוגזית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

גלילה למעלה
לשלוח
צרו קשר
שלום. אנא שלחו הודעה וניצור קשר לגבי אזרחות פורטוגלית.