למיליארדר פטריק דרהי יש דרכון חדש: פורטוגלי

כצאצא של יהודים ספרדים, המיליארדר פטריק דרהי קיבל לאחרונה את האזרחות הפורטוגלית. זהו הדרכון השלישי שלו.

פטריק דרהי (נולד בשנת 1963) הוא איש עסקים יליד מרוקו, בעל אזרחות צרפתית, ישראלית וכעת פורטוגלית, המתגורר בשוויץ מאז שנת 1999. הוא המייסד והבעל השליטה בקבוצת הטלקום ההולנדית אלטיצ'ה הנסחרת בבורסת אמסטרדם.

נכון לחודש נובמבר 2015, פורבס העריך את שוויו של דרהי ב-10.3 מיליארד דולר. פורבס מדרג אותו במקום ה-60 ברשימת עשירי העולם, והאדם השלישי העשיר ביותר בצרפת. הוא הוכרז כאדם העשיר ביותר בישראל עד שנת 2016, בה הגיע למקום השני.

בשנתיים שבין רכישת פורטוגל טלקום ומדיה קפיטל, הבוס של אלטיצ'ה, פטריק דרהי, נשאר פעיל. על פי החוק החדש משנת 2015, הוא קיבל אזרחות פורטוגלית לאחר שהצליח להוכיח כי הוא צאצא של שלוש משפחות יהודיות שגורשו מפורטוגל בעקבות הצו של המלך מנואל הראשון, בשנת 1496: הדרהי (שם שהתפתח לדרהי), סיצ'סו ואמויאל.

לגבי משפחות מהדרהי וסיצ'סו, ישנן הוכחות על חזרתן לפארו במאה ה-19, לאחר שהגלות הובילו אותן תחילה לליבורנו (איטליה), אחר כך לתוניסיה, אלג'יריה ומרוקו, שם נולד פטריק בשנת 1963.

בעיר אלגרבה, זכורים אבות אבותיו של הטייקון כחברים בעלי השפעה של הקהילה היהודית, וההוכחה נראית לעין לכל מי שחוצה את דלתות בית הכנסת בליסבון.

תרגום מהמקור בפורטוגזית המצוי כאן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

גלילה למעלה
לשלוח
צרו קשר
שלום. אנא שלחו הודעה וניצור קשר לגבי אזרחות פורטוגלית.