אזרחות פורטוגלית – למה לבחור בעורך דין?

בשוק הישראלי פועלים בתחום האזרחות הפורטוגלית משרדי עו"ד וחברות פרטיות, זה בצד זה. מי שפונה לחברות אלו לוקח סיכון משמעותי שכל ההוצאה תרד לטמיון. במאמר זה אסביר מדוע.
תהליך קבלת אזרחות פורטוגלית אורך כשנתיים ממועד ההגשה לממשלה. הלקוח מקבל את המוצר (האזרחות הפורטוגלית) בסוף התקופה.

קלות פתיחת עסק – חברה מול עו"ד

חברה – אגרת הקמת חברה היא כ 3000 ש"ח. תוך 4 ימי עבודה מוקמת חברה. מיד אחר כך עכשיו אפשר להתחיל למכור שירותים. איש לא בודק מי אתה ומה אתה יודע.
עו"ד – 3.5 שנות לימודים + התמחות. עלות של 50-100 אלף ש"ח (מכללה יקרה מאוניברסיטה). חובה לקבל רשיון עו"ד לפני שמתחילים לעבוד.

אחריות לאספקת השירות

חברה – אחראית כל עוד היא קיימת. אם היא נסגרת אין מי שאחראי. איו אחריות אישית למנהלים ובעלי המניות (למעט מקרים קיצוניים). לעיתים קרובות קשה להבין מאתר האינטרנט של החברה מיהם המנהלים ומיהם בעלי המניות. דגל מתנפנף זה נחמד. זה לא מספיק.
עו"ד – אחראי אישית לשירות. עו"ד לא יכול להסתתר מאחורי חברה.

שרידות עסקית

עו"ד – עו"ד עם רשיון משנת 1998 כמוני, הוא עסק בן יותר מ 20 שנה. לאחר שנות דור, הסיכוי שהעסק ייסגר הינו קלוש.

חברה – 50% מהעסקים שנפתחים, נסגרים אחרי 5 שנים. כ-30% מהעסקים שנפתחים, נסגרים אחרי שנתיים – הסיכוי שעסק ייסגר בשנה הראשונה עומד על 1 ל-7 ובשנה השנייה, הסיכוי עומד על 1 ל-6.5. אם העסק עובר את שנת הפעילות השנייה, ככל שישרוד זמן רב יותר, הסיכוי שלו לכשל יורד. כך למשל, בשנה התשיעית לפעילות, הסיכוי שייסגר עומד על בערך 1 ל-40. ראה מאמר כאן
החברות שעוסקות בתחום הוקמו בשנתיים האחרונות. הסיכוי שחברה שהוקמה בשנתיים האחרונות תתפרק הינו 30 אחוז.
דוגמאות לחברות בתחום שאתרי האינטרנט שלהם נעלמו בשנתיים האחרונות
http://www.easyspanishpass.com/
http://www.nesefarad.com

שורה תחתונה

שירות קבלת אזרחות הוא שירות שלוקח זמן. חשוב שמי שקבל את התמורה יהיה קיים ואחראי כשתגיע העת לקבלת האזרחות. במקרה של חברה יש ספק ממשי שזה יקרה. אנו סבורים שלשכור חברה ולא עו"ד לספק שירות כזה זה סיכון ממשי ומיותר. אנו ממליצים לקחת עו'ד שיטפל בעניין, שיהיה אחראי אישית, ויהיה קיים בבוא העת לקבל את האזרחות.


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

גלילה למעלה
לשלוח
צרו קשר
שלום. אנא שלחו הודעה וניצור קשר לגבי אזרחות פורטוגלית.