אזרחות פורטוגלית ובני זוג

שאלה נפוצה שאנחנו נשאלים, היא מה מעמדו של בן זוג, לאחר שהלקוח מקבל אזרחות פורטוגלית?

זכויות בן זוג הנובעות מחברות פורטוגל באיחוד האירופי

פורטוגל חברה באיחוד האירופי. באיחוד חברות כיום 28 מדינות: אוסטריה, איטליה, אירלנד, אסטוניה, בולגריה, בלגיה, בריטניה (בתהליך עזיבה), גרמניה, דנמרק, הולנד, הונגריה, יוון, לוקסמבורג, לטביה, ליטא, מלטה, סלובניה, סלובקיה, ספרד, פולין, פורטוגל, פינלנד, צ'כיה, צרפת, קפריסין, קרואטיה, רומניה, שוודיה. המדינות באיחוד מאפשרות לתושבי מדינות אחרות באיחוד לעבוד ולחיות בהן ללא הגבלות. ישנה גם בדרך כלל גישה נוחה יותר לאוניברסיטאות במדינות החברות. לעתים מדובר בתעריף לימודים מופחת או חינמי. זכויות אלו מוענקות גם לבני זוגם של אזרחים פורטוגליים, גם אם הם אינם נושאים אזרחות של האיחוד האירופי. פרוט המצב המשפטי בעניין יש כאן http://tinyurl.com/ycse2xoj  

האם העובדה שאחד מבני הזוג קבל אזרחות לפי חוק המגורשים, מעניקה אזרחות אוטומטית לבן הזוג השני?

לא

האם העובדה שאחד מבני הזוג קבל אזרחות לפי חוק המגורשים, מאפשרת קבלת אזרחות לבן הזוג השני? 

לפי תיקון לחוק מיום 10.11.20 בן זוג של אזרח פורטוגלי, יכול לבקש אזרחות פורטוגלית לאחר שש שנות נישואין במידה ואין לזוג צאצא פורטוגלי, ולאחר שלוש אם יש כזה. אין עוד דרישה של הוכחת זיקה של בן הזוג לפורטוגל.

1 מחשבה על “אזרחות פורטוגלית ובני זוג”

  1. ליורם וצוות המשרד היקרים,
    אני מודה לכם על עזרתכם הרבה והשירות המקצועי בהשגת הדרכון הפורטוגלי. אין לי ספק שהליווי המסור שלכם היה גורם קרדינלי בהשגת התוצאה המיוחלת. אני ממליץ לכל מי שמעוניין בהליך זה לעבוד אתכם. אשתי וילדיי כבר בדרך אליכם!
    רב תודות,
    שרון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

גלילה למעלה
לשלוח
צרו קשר
שלום. אנא שלחו הודעה וניצור קשר לגבי אזרחות פורטוגלית.